Skip to content

Ceturtdien, 19. novembrī, “Globālās izglītības nedēļas 2015” ietvaros norisināsies “Godīgās tirdzniecības diena Latvijas Universitātē”. Tajā tiks runāts par to, kā izlīdzināt nevienmērīgo resursu sadalījumu pasaulē, kā samazināt nabadzību, kā izskaust piespiedu darbu un diskrimināciju jaunattīstības valstīs, kā arī citiem jautājumiem.

“Godīgā tirdzniecība” ir globāla kustība, kas tiecas pēc lielāka taisnīguma starptautiskajā tirdzniecībā. Tā strādā, lai panāktu labvēlīgākus tirdzniecības nosacījumus un cilvēktiesību nodrošinājumu neaizsargātākajiem tirgus dalībniekiem un citiem piegādes ķēdēs iesaistītajiem. Vairāk informācijas par godīgo tirdzniecību mājaslapā www.zalabriviba.lv

Pasākums ir lieliska iespēja uzzināt vairāk par to, kā godīgā tirdzniecība darbojas, kādi ir tās principi un mērķi.

Pirmajā daļā, kas sāksies plkst 9.00, LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē, kopīgi darbnīcu veidā risināsim vairākus ar godīgo tirdzniecību un globālo izglītību saistītus jautājumus.

Otrajā daļā, kas sāksies LU Dabaszinātņu centrā plkst. 18.00, apmeklētājiem būs iespēja dzirdēt par cilvēku sadzīvi un situāciju Āfrikas valstīs no motoekspedīcijas “2 rati, 2 ragi”, par kuru pastāstīs Mārtiņš Sils, kā arī caur simulācijas spēlēm labāk izprast globālās attīstības problēmas un godīgās tirdzniecības kustības centienus.

Pasākuma programma

Pirmā daļa

Vieta: LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte, telpa  V 201 (vecais korpuss).

  • 9.00 – 9.50      Lekcija: Ievads godīgajā tirdzniecībā
  • 9.50 – 10.10    Kafijas pauze
  • 10.10-11.00     Darbnīca: Godīgās tirdzniecības tematikas integrācija mācību saturā
  • 11.00-12.00     Darbnīca: Godīgās tirdzniecības tēmas apguves rīki, spēļu izmantošana

Otrā daļa

Vieta: LU Dabaszinātņu akadēmiskais centrs, 334. telpa

  • 18.00-18.10     Ievads, pasākumu atklāj biedrība “Zaļā brīvība”
  • 18.10 -18.50    Stāsti par Āfriku no motoekspedīcijas “2 rati, 2 ragi”, vada Mārtiņš Sils
  • 18.50 -19.20    Vakariņas
  • 19.20-20.00    Lekcija: Godīgās tirdzniecības kustība un organizācijas
  • 20:00-21:0      Simulācijas spēles par godīgo tirdzniecību

Dalība bez maksas.  Aicināts ikviens. Interesentus,  lūdzu,  pieteikties, aizpildot pieteikuma anketu. Vietu skaits ir ierobežots.

Šis seminārs tiek organizēts projekta “Godīgā tirdzniecība: apziņas celšana” ietvaros un to līdzfinansē Eiropas Savienība un Sabiedrības integrācijas fonds.