Skip to content

Mūsu lielveikalos ir pieejami pārtikas produkti teju no visas pasaules neatkarīgi no gadalaika, bet kāda ir šīs patērētāju paradīzes ietekme uz vidi un cilvēkiem vietās, kur to audzē un ražo? Zaļā brīvība aicina piedalīties fotokonkursā “Pārtika – ilgtspējīgs skatījums” un parādīt savu vīziju par to, kādu pārtiku mēs vēlamies. Galvenā balva – brauciens divām personām uz Expo Milānā šī gada oktobrī.

Lielveikalu dominējošā loma Eiropas mazumtirdzniecībā ir padarījusi tos par spēcīgākajiem spēlētājiem piegādes ķēdēs, jo ražotāji, lauksaimnieki un piegādātāji ir atkarīgi  no tā, lai pārdotu savu produkciju. Lielveikali šo lomu izmanto, lai uzspiestu savus noteikumus un paturētu arvien lielāku peļņas daļu, kamēr piegādātājiem tiek maksāts mazāk.

Bet lielveikali ir atkarīgi no pircējiem, un “Pārtika – ilgtspējīgs skatījums” ir tava iespēja parādīt, ka mūsu mīļākais ēdiens var būt iegūts arī citādi! Konkursa mērķis ir ar fotogrāfijas palīdzību izteikt ES iedzīvotāju redzējumu par pārtiku, kas ir godīgas un videi draudzīgas uzņēmējdarbības rezultāts un pieprasīt ilgtspējīgu pārtikas nozari.

Konkursā var piedalīties jebkurš Eiropas Savienības iedzīvotājs – kā profesionāls fotogrāfs, tā iesācējs. Galvenais ir vēlme parādīt, ka pārtika, ko mēs ikdienā patērējam, var būt citāda: zaļāka, veselīgāka un ilgtspējīgāka.

Konkurss norisinās teju visā Eiropas Savienībā, un galvenā balva ir nedēļas nogales ceļojums divām personām uz Expo Milānā 2015. gada 24.-25. oktobrī.

Labākās fotogrāfijas papildus tiks izrādītas Eiropas mēroga fotoizstādē un katalogā. Nacionālā balva dalībniekam no Latvijas, kurš saņems vislielāko atbalstu tiešsaistes balsojumā, balvā būs godīgās tirdzniecības (fair trade) pārtikas grozs.

Fotogrāfijas jāiesniedz līdz 31. augustam mājaslapā supplychainge.org, aizpildot pieteikuma anketu.

Lūdzam fotogrāfijas augšuplādēt jpg formātā ar minimālo izšķirtspēju 1500×1500 px un maksimālo faila lielumu 8 MB.

Vairāk par konkursu un biežāk uzdotos jautājumus par konkursu vari lasīt šeit.

Iedvesmai vari aplūkot jau iesniegtās fotogrāfijas un nobalsot par savu favorītu. Balsot būs iespējams līdz 15. septembrim.


Konkursā var piedalīties tikai Eiropas Savienības valstu rezidenti un katrs dalībnieks drīkst iesniegt vienu fotogrāfiju. Iesniedzot fotogrāfiju, dalībnieks piekrīt konkursa noteikumiem.

Konkurss tiek rīkots projekta “Lielveikalu zīmolu produktu ilgtspējas celšana, kā svarīga komponente 2015. Eiropas gadā attīstībai un tālāk”, kas tiek īstenots ar Eiropas Komisijas finansiālu atbalstu. Par materiāla saturu atbild Zaļā Brīvība, un tas nekādā veidā neatspoguļo Eiropas Savienības oficiālo viedokli.

European_Union  SC_Logo  eyd-logo-3lines-02_lv