Skip to content

Eiropas Komisija piekāpjas lielajām biotehnoloģiju kompānijām, samazinot veselības un drošības pārbaudes ģenētiski modificēto graudaugu importam, ziņo Zemes Draugi Eiropā (Friends of Earth).GMO-LOGO

Vēstules, kas nonākušas Zemes Draugu rokās liecina, ka ES-ASV brīvās tirdzniecības darījuma spiediena rezultātā Eiropas Komisija ir pieprasījusi Eiropas Pārtikas drošības institūcijai atrast veidus kā apiet pārtikas drošības pārbaudes ĢMO saturošam produktu importam.

“Komisija strādā aiz slēgtām durvīm, lai apietu likumu, kuri garantē, ka Eiropas pārtika ir brīva no ĢMO. Acīmredzams ir fakts, ka šīs lielās kompānijas mēģina iestumt ĢMO pa sētas durvīm“ saka Mute Šimpfa.

Patreiz ES importētie pārtikas produkti nedrīkst saturēt pat nelielu daudzumu neatļautu ĢMO graudaugu. Mīkstinot šo pilnīgo aizliegumu nozīmētu, ka pārtika un lopbarība varētu saturēt līdz pat 0,9 % neatļautu ĢMO graudaugu bez likuma prasībām to marķēt.

Esošā pārtikas drošības regulējuma graušana var novest pie tā, ka pārtika mūsu galdā būs ĢMO saturoša, un mēs par to pat nekad neuzzināsim. Tas būtu bīstami pārtikas nozarei kopumā, jo neliela daudzuma piesārņojums netiktu izsekots un vairs nebūtu garantiju, ka pārtika jebkad varētu būt pilnībā ĢMO nesaturoša.

Eiropas Komisija vairākkārt atkārtojusi, ka Eiropas pārtikas drošības normatīvi netiks mainīgi TTIP (Transatlantiskās Tirdzniecības un Ieguldījumu Partnerības) līguma sakarā, taču atklātībā nonākušās vēstules liecina par apdraudējumu demokrātiski pieņemtajiem lēmumiem, ko nenoliedzami rada šo brīvās tirdzniecības darījuma sarunu attīstības virzība.

Vairāk par TTIP lasi šeit un paraksti mūsu petīciju.