Skip to content

28. novembrī Latvijā svinēsim Dienu bez iepirkšanās! Aicinām organizācijas, kopienas, aktīvistus un jebkuru interesentu iesaistīties, organizējot Dienas bez iepirkšanās pasākumus un akcijas visā Latvijā. 

Visus notikumus apkoposim kartē (skatīt zemāk), lai ikvienam būtu iespēja par tiem uzzināt un izvēlēties sev tīkamāko. Lai pievienotu savu pasākumu vai saņemtu vairāk informācijas, sūtiet e-pastu uz mara@zalabriviba.lv.

Zaļā brīvības piedāvā padomus pasākumu rīkošanai un laika pavadīšanai, lai Diena bez iepirkšanās būtu tiešām izdevusies. Šī diena ļauj apdomāt mūsu paradumus, patēriņa ietekmi uz vidi un to, vai mēs tiešām vēlamies pavadīt laiku iepērkoties, kā arī atrast brīnišķīgas alternatīvas.

Dienas bez iepirkšanās (angliski – Buy Nothing Day) datums sakrīt ar, tā saukto, Melno piektdienu, kas Ziemeļamerikā ir sākums plašām izpārdošanām pirms Ziemassvētkiem. Kustība tika aizsākta kā protests pret patēriņa kultūru, lai izgaismotu iepirkšanās drudža vides, sociālo un psiholoģisko ietekmi.

Plkst. 11.00 Lizuma Vidusskola notiks Modes Talka. Nāc ar esošām drēbēm, kas vairs neiedvesmo un radi šiku! Šujmašīnas būs pieejamas! Vairāk informācijas: 29427494 Irēna Ābeltiņa. Dalība – bez maksas!!! Pasākums tiek realizēts projekta Minies Globāli ievaros, to finansē Latvijas vides aizsardzības fonds sadarbībā ar Gulbenes novada domi. Projektu realizē biedrība Jumata.

Plkst. 15:00 ikviens ir laipni gaidīts Kaņepes Kultūras centrā, Skolas ielā 15, kur piedāvāsim kopīgi gatavosim Ziemassvētku kartītes un runāsim par to, kā mazināt patērētājkultūras ietekmi uz mūsu pašu un citu dzīvēm. Ziemassvētki tuvojas un tie kā reiz ir svētki, pirms kuriem tērējam un pērkam ļoti daudz. Kopā domāsim, kā tos svinēt citādi!

Plkst. 16:00 turpat Kaņepes Kultūras centrā rādīsim filmu Patiesā cena (The True Cost) par modes industrijas ēnas pusēm. Ieeja bez maksas. Producents Maikls Ross par to filmu: Filma stāsta par to, ko mēs velkam mugurā, kas šo apģērbu ražo, un kā apģērbu ražošana ietekmē pasauli. Filma uzdod jautājumu, kāpēc apģērba cena laika gaitā samazinās, bet apģērba ražošanas ietekme uz vidi un cilvēkiem palielinās. Filma meklē atbildi – kas patiesībā maksā par mūsu apģērbu. 

Iesaisties arī mūsu Facebook grupā.

European_UnionInformācija sagatavota projekta „Lielveikalu zīmolu produktu ilgtspējas celšana, kā svarīga komponente 2015. Eiropas gadā attīstībai un tālāk” ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par paustajiem viedokļiem atbildīga tikai un vienīgi biedrības Zaļā brīvība un tie nekādā veidā neatspoguļo Eiropas Savienības oficiālo nostāju. 

eyd-logo-3lines-02_lv   SC_Logo