Mediji Attīstībai

ES-EGA EYD

 

 

 

Februāris un Eiropas gads attīstībai Zaļo Brīvību ir bagātinājis ar vēl vienu Eiropas Komisijas atbalstītu projektu Mediji Attīstībai (EYD2015: Media for Development). Šis projekts tiks īstenots, sadarbojoties piecu jauno ES dalībvalstu organizācijām – Mondo un Igaunijas Nacionālā TV un radio korporācija Eesti Rahvusringhääling no Igaunijas, People in Need no Čehijas, Slovākijas Nevalstisko Attīstības Sadarbības Organizāciju Platforma MVRO, Zaļā Brīvība no Latvijas, Eiropas Māja no Lietuvas, un divām organizācijām no vecajām ES dalībvalstīm – Somijas Mediju, komunikācijas un attīstības fonds VIKES un Lielbritānijas un Īrijas aģentūras Afganistānas grupa BAAG. Projekta vadošā organizācija ir Mondo.

Projekts Mediji Attīstībai saturiski ir saistīts ar plašu jautājumu loku: par ES ārējo darbību un Eiropas lomu pasaulē, uz ko balstās Eiropas gads attīstībai (EYD2015), par Eirobarometra aptaujā atspoguļoto ES dalībvalstu attieksmi pret attīstības sadarbību, par globālās attīstības jauno prioritāti – Ilgtspējīgas attīstības mērķu konceptu SDG, u.c.

Projekta mērķis ir ar mediju palīdzību veicināt sabiedrības izpratnes pilnveidi par savstarpējo saikni un izaicinājumiem globālā līmenī. Trīs gadu garumā projektā piedāvāsim dažādas aktivitātes galvenajām projekta mērķa grupām:

 • mediju pārstāvji tiks iesaistīti mācību un pieredzes apmaiņas aktivitātēs, kas balstīsies uz globālo problēmjautājumu sasaisti ar profesionālo darbību,
 • politikas veidotāji tiks aicināti piedalīties apaļā galda diskusijās un iepazīties ar ziņojumiem par jaunumiem attīstības sadarbības jomā,
 • sabiedrība un jebkurš interesents ar dažādu pasākumu palīdzību tiks informēts par attīstības sadarbību ES un pasaulē.

Pēc pirmās tikšanās Tallinā notiek projekta aktivitāšu plānošana un saskaņošana starp dalībvalstu organizācijām. Projekta pirmajā gadā organizēsim aktivitātes, kas būs kopīgas visām projekta dalībvalstīm:

 • dokumentālo filmu veidotāju mācību seminārs Tallinā (25.-26.marts),
 • rakstošo žurnālistu mācību seminārs Helsinkos (22.-24.aprīlis),
 • politikas veidotāju starptautiskā konferenceFinansējums attīstībai: ES dalībvalstu loma (11.-12.jūnijs),
 • fotografēto un rakstīto stāstu konkurss Cieņpilna dzīve visiem (jūnijs – septembris) un izstāde,
 • rakstošo žurnālistu mācību brauciens uz Nigēriju (25.oktobris – 1.novembris).

Organizēsim arī valsts mēroga aktivitātes:

 • diskusijas ar politikas veidotājiem par attīstības sadarbību,
 • kampaņas sociālajos medijos Eiropas gada attīstībai tematiskajos mēnešos, iesaistot arī politikas veidotājus,
 • raksti, raidījumi un pielikumi plašsaziņas medijos, mediju pārraudzība, sabiedrības domas aptaujas, u.c.

Zaļās Brīvības loma šajā projektā ir sadarboties ar citām ES valstu projekta dalīborganizācijām un projekta mērķu sasniegšanā iesaistīt mediju pārstāvjus, politikas veidotājus, sabiedrību un jebkuru interesentu, lai pilnveidotu Latvijas sabiedrības izpratni par globālajiem problēmjautājumiem, to saikni ar mūsu katra ikdienas dzīvi, un mūsu ikdienas izvēļu ietekmi uz globālajiem izaicinājumiem.

Projekta aktivitātēm sekojiet arī tīmekļa vietnē: http://media4development.blogspot.com/.

Sociālajos medijos izmantotais projekta tēmturis: #EYD2015 #M4Dproject

Jautā, ierosini un piedalies: inga@zalabriviba.lv

 • Pieraksties jaunumiem!

  Ievadi savu e-pasta adresi, lai saņemtu jaunumus e-pastā!